KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14177404
*
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 19:58:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 00:44:45
1
600 kr
5/9 12:05:22
2
700 kr
6/9 19:51:19
3
1.200 kr
6/9 19:51:24
4
1.000 kr
6/9 19:51:24
3
1.100 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:07
4
1.200 kr
6/9 19:52:07
3
1.200 kr (Budbetjänt)
6/9 19:52:37
4
1.300 kr
6/9 19:52:56
3
Vinnande bud
6/9 19:53:03
4
1.500 kr
6/9 19:53:03
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58
-
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33
-
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52
*
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Caroline Grinda Christensen
nr 1417 7404
Caroline Grinda Christensen
(1925-2014), Sverige
Oljemålning, Påskbukett. Signerad, daterad -89. Olja på duk, 60x54, yttermått inklusive ram: 65x60 cm
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/9 00:44:45 | 1 | 600 kr |
5/9 12:05:22 | 2 | 700 kr |
6/9 19:51:19 | 3 | 1.200 kr |
6/9 19:51:24 | 4 | 1.000 kr |
6/9 19:51:24 | 3 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
6/9 19:52:07 | 4 | 1.200 kr |
6/9 19:52:07 | 3 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/9 19:52:37 | 4 | 1.300 kr |
6/9 19:52:56 | 3 | Vinnande bud |
6/9 19:53:03 | 4 | 1.500 kr |
6/9 19:53:03 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Caroline Grinda Christensen
Caroline Grinda Christensen, svensk konstnär född 1925, död 2014.Läs mer om Caroline Grinda Christensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskbukett svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8344 Oljemålning
Alexander Tolstoy (1895-1969), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:58 -
8359 Oljemålning
Alf Wesström (1915-1982), Sverige. Signerad, naken..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:50
-
7418 Oljemålning
Bengt Ellis (1923-2006), Sverige. Signerad och dat..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:29 -
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:33 -
7076 Oljemålning
Edvin Ollers (1888-1959), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:52